Ga naar inhoud
ZYN – Yoga

ZYN – Yoga

Dé plek voor jouw welzyn

  • Home
  • Stress & Trauma
    • Trauma Informed ZYN
    • Stress Less
  • Yogalessen
    • Lesrooster ZYN & Tarieven
    • Binnen ZYN – Yoga in Ressen, Bemmel, Lingewaard
    • Buiten ZYN – Yogalessen in Nijmegen Lent
    • Thuis ZYN – yogalessen via Zoom
    • Zwangerschapsyoga: Zwanger ZYN
      • Zwanger ZYN academy
  • Over ZYN
    • Sandra Botman
    • Bedrijfsyoga/Privéles/Workshop
    • Een weekje weg ZYN – Yogaweek
    • Foto’s & Video’s
  • Academy
    • Leden login
    • Jouw ZWANGER ZYN Academy
  • Contact
    • Privacyverklaring
Home / Uncategorized / On demand videolessen Zomer Actie /on demand ZYN

on demand ZYN

on demand ZYN

Berichtnavigatie

Vorig artikelOn demand videolessen Zomer Actie

Dit vind je misschien ook leuk...

Uncategorized

Zomer Yoga op Reis

Zwangerschapsyoga
Uncategorized

ZWANGER ZYN ACADEMY

Yoga

Let’s go outside!

Volg ZYN op Facebook

Volg ZYN op Facebook

Bedrijfsinformatie

ZYN-Yoga is onderdeel van Sense for Skills
Kvk: 54712777
info@zyn-yoga.nl
Tel: +31(0)6-41209856

Volg ZYN op instagram

ontspannen_zyn

Dit is m dan, de nieuwe plek voor de yogalessen va Dit is m dan, de nieuwe plek voor de yogalessen vanaf september, is het geen plaatje? 

Dit is het kerkje van Ressen, een eeuwenoude kerk die nog steeds in gebruik is, maar die straks ook de plek is voor de binnen ZYN yogalessen, op maandag- en woensdagavond. Als je vanuit Lent naar de landwinkel fietst heb je het kerkje misschien wel eens gezien, en dit is hoe het er van binnen uitziet! En goed bereikbaar dus vanuit Lent, Oosterhout en Bemmel. 

Toevallig (of is het niet toevallig😏) kwam ik via via in contact met Marieke, die daar al les gaf maar binnenkort emigreert naar Bonaire. Ze was nog op zoek naar iemand om haar lessen te vervangen en voila de rest is history 😉

Op 29 en 31 augustus geef ik gratis proeflessen. Dus als je het leuk vindt of iemand kent in die omgeving die op zoek is naar yogalessen, op de website vind je alle info! 
.
.
#indekerkzyn #yoga #yogabemmel #yogaressen #yogalent #yogaoosterhout #yogales #ressen #kerkyoga #zen #hathaflow #yinyoga #meditatie #adem #ontspanning #stressless
De kogel is door de kerk! Vanaf september is er we De kogel is door de kerk! Vanaf september is er weer binnen ZYN en niet op de minste plek 🙌🏻 binnenkort alle details maar dit plaatje wilde ik je in ieder geval niet onthouden 😍
.
.
#binnenzyn #zyn #yoga #indekerk #kerk #binnenyoga #vanafseptember #staytuned #indooryoga #zengegarandeerd #positivevibes #hogeresferen
In een van de therapie sessies die ik ooit had wer In een van de therapie sessies die ik ooit had werd me gevraagd wat ik zou doen als ik niks meer had om me druk om te maken. En meteen voelde ik de angst en onrust pieken. Niks om me zorgen over te maken?! Wat moet ik dan doen?? 

Als je zo lang gewend bent om stress in je lichaam te voelen, kan het idee om geen angst en stress te voelen beangstigend zijn, terwijl je tegelijkertijd niet anders wilt dan ontspannen zijn. 

Ik heb ook met regelmaat geroepen dat ik ‘gewoon gelukkig’ wilde zijn. Maar ook dat leek steeds zo ver weg. Dus ging ik van alles proberen om me beter te voelen, maar wat ik deed werkte steeds maar heel kort. 

Aan de oppervlakte kon de storm wel gaan liggen, maar diep onder water was de onrust toch nog steeds aanwezig en was het slechts een kwestie van tijd tot die weer opkwam. De oplossing tot het tot rust brengen van het alarmsysteem is er dus eentje die niet in je gedachten gezocht moet worden. Want iets wat je voelt kun je niet rustig maken met je gedachten. 

Ga maar na: als je honger hebt, dan kun je wel dénken aan eten en een volle maag, maar dat zal niet lang helpen. Uiteindelijk moet je gewoon eten om de honger te stillen. Zo is het ook met onrust die je voelt in je lijf. Daar zit de oplossing tot het ervaren van meer rust, en niet in je hoofd. 
.
.
#stressless #piekeren #stress #onrust #altijdaanstaan #buikpijn #spanning #drukhoofd #bottomup #lichaamsgerichtecoaching #nietdenkenmaardoen #relax #psychobiologie #zyn #yoga #tre #angst #stresskip
Zowel gedachten en gevoelens kunnen het startpunt Zowel gedachten en gevoelens kunnen het startpunt zijn. Soms roept een situatie een gedachte bij je op waar je vervolgens iets bij voelt. Je kunt bijvoorbeeld in de ochtend wakker worden en je dan opeens bedenken dat je een belangrijke afspraak hebt over een kwartier. Die gedachte kan zorgen voor een flinke shot stress hormonen. 

Maar andersom kan ook: als je een overvraagd zenuwstelsel hebt, dan kan een geluid of geur je systeem in no time aanzetten, zonder dat daar een gedachte aan te pas komt. Als je jarenlang opgestaan bent met een gevoel van onrust, kan je zenuwstelsel zo gevormd zijn dat het ook zonder reden onrustgevoelens creëert. Ooit was dat alarm bedoeld als middel om je veilig te houden, maar nu er eigenlijk geen reden voor onrust is, kan dat te gevoelig afgestelde alarm te pas en te onpas afgaan. En dat kan weer een stroom aan gedachten oproepen: waarom voel ik dit, ik wil dit niet voelen, er is toch niks aan de hand, waarom kan ik me niet ontspannen, ok ik moet me gewoon ontspannen. En in plaats van rustiger voel je je opeens nog onrustiger.

Wat hier helpt is je wat meer bewust worden van wat er gebeurt: de gedachten die er zijn beluisteren en de gevoelens die er zijn bekijken. Want pas als je je bewust wordt van wat er precies gebeurt, kun je er iets aan veranderen en die betovering doorbreken. 
📷 @yogasauvage 
.
.
#hetantwoordopstress #stress #onrust #spanning #ontspanning #acuutvschronisch #alarm #zenuwstelsel #sympaticus #parasympaticus #denken #voelen #kipofei #relax #loslaten #autonoomzenuwstelsel #stresskip #zyn
Het ding met het ervaren van veel onrust is dat je Het ding met het ervaren van veel onrust is dat je gedachten en gevoelens met elkaar in een vicieuze cirkel terecht komen. Je voelt onrust en daar ga je vervolgens over nadenken, wat stress gerelateerde gedachten kan oproepen. En als je stressvolle gedachten denkt, dan reageert je lichaam daar vervolgens weer op met nieuwe overlevingsenergie, omdat het jou veilig wil houden. Zolang je geen helder onderscheid voelt tussen dat wat je denkt en dat wat je voelt, zal die cirkel zich heel makkelijk kunnen blijven herhalen, waardoor je het gevoel kunt krijgen dat je hier nooit uit gaat 
komen. In de cyclus spelen gedachten en gevoelens dus allebei een rol. 

De vraag is welke van de twee het eerste komt: een angstgedachte waar je lichaam op reageert of een angstgevoel dat vervolgens angstgedachten oproept? Hoe ervaar jij dat? 
📷 @yogasauvage 
.
.
#onrust #angst #gedachten #gevoelens #anxiety #alarm #stress #stresskip #gevoel #knoopinjemaag #onderbuikgevoel #angstgedachten #vicieuzecirkel #psychologie #spanning #zyn #bodybased #lichaam #geest #ontspanning #takeiteasy #neuropsychologie
Misschien herken je dit ook: je voelt je onrustig Misschien herken je dit ook: je voelt je onrustig en wilt je eigenlijk gewoon weer ontspannen voelen. Maar hoe meer je dit wilt, hoe verder weg die rust opeens lijkt, sterker nog de onrust lijkt alleen maar toe te nemen. Lees hier waarom we die onrust eigenlijk ervaren.
.
.
#onrust #angst #piekeren #doemdenken #doemscenario #paniek #brein #lichaam #overleven #survival #zyn #hyperalert #knoopinjemaag #neverendingstory #breinleren #stressless
Het was pas bij lichaamsgerichte therapie dat ik m Het was pas bij lichaamsgerichte therapie dat ik meer van binnen ging voelen. Daar verliet ik mijn comfortzone door bijvoorbeeld heel hard op een blok te rammen en erbij te schreeuwen. Eens niet met volledige controle door het leven gaan dus. Ik voelde me achteraf kilo’s lichter. En door mezelf steeds meer in trauma te verdiepen kon ik ook steeds beter begrijpen wat er van binnen gaande was. 

Dat het pleasen van een balletdocent ook een vorm van coping is en dat dat geen bewuste keuze was, maar een 
manier om met dat gevoel van onveiligheid om te gaan. Dat weinig gevoel in je lichaam hebben een logisch gevolg daarvan is, zelfs als je dus een perfecte lichaamsbeheersing hebt. 

Alles wat ik leerde over stress en trauma vanuit een neurobiologisch perspectief kon enerzijds tegemoet komen aan mijn behoefte aan het begrijpen van het waarom achter dingen en anderzijds bood het me de ingang tot het anders ervaren van yoga. Weten hoe yoga precies werkt, maakt dat ik er meer van voel en er meer van toepas. 

En voor mij is de kers op de taart TRE: een lichaamsgerichte vorm van spanning loslaten die uitlegbaar en heel ‘aards’ is. Een vorm van loslaten die je zelf alleen maar faciliteert en dus niet controleert. De ultieme vorm van het loslaten van controle dus eigenlijk, waardoor er meer ruimte voor het ontwikkelen van lichaamsbewustzijn ontstaat. Ik vind dit de perfecte aanvulling op yoga, vooral als je niet alleen op zoek bent naar meer rust, maar ook naar het loslaten van opgeslagen trauma in je lichaam, op een luchtige, niet-zware manier. 

Op 4 juni van 9.30-12.00 geef ik een workshop waarbij je kennis kunt maken met TRE. En er zijn nog een paar plekjes vrij 🙌🏻
📸 @yogasauvage
Ik heb menig therapeut versleten, veel tests ingev Ik heb menig therapeut versleten, veel tests ingevuld over wat we met mij aan de hand was en me ook vaak onbegrepen gevoeld. Het lukte  me niet om de suggesties uit een therapie sessie toe te passen, hoewel ik zelf ook wel begreep dat bijvoorbeeld ‘gewoon je grenzen aangeven’ zou kunnen bijdragen aan me beter voelen. Ook vond ik super moeilijk om antwoord te geven op de vraag hoe ik me voelde. Dat onvermogen maakte dat ik het idee had dat ik zelfs het simpelste al niet kon, namelijk antwoord geven op een vraag. Nog meer falen dus. Waarom hadden anderen wel baat bij therapie en ik niet? 
Niet eens zo heel lang geleden ging er een wereld voor me open toen ik meer leerde over trauma, het effect ervan op je zenuwstelsel en dan met name de polyvagaal theorie, waardoor er bij mij veel kwartjes vielen. Ik was zo bevroren dat het logisch was dat ik niet bij mijn gevoel kon. En ook logisch was dat een woordelijke suggestie geen zoden aan de dijk zette. De oplossing zat namelijk niet in mijn hoofd/denken, maar in mijn lichaam. Door oefeningen gericht op mijn lichaam te doen, kon in mijn hersenen het vermogen tot voelen ook weer geactiveerd worden. Deze uitleg had ik zo nodig, waardoor het oefenen niet meer ging om het wel of niet goed doen volgens wat ik dacht dat de meetlat van de therapeut was, maar veel meer om mijn eigen ervaring. Niks ten nadele van die therapeuten overigens, want voor heel veel andere mensen werkt het gewoon heel goed. Ik denk alleen dat het mooi zou zijn als lichaam en zenuwstelsel ook onderdeel zouden worden van reguliere therapie, omdat we nou eenmaal niet alleen uit een hoofd, maar ook uit een lichaam bestaan. 
Herkenbaar?
📸: @yogasauvage
BUITEN ZYN Het seizoen is geopend: yogales op het BUITEN ZYN
Het seizoen is geopend: yogales op het mooiste plekje van Nijmegen❤️ start je ochtend ontspannen in de buitenlucht, daar profiteer je de rest van de dag van, pinky promise! 
Alle info vind je via de link in bio.
Laad meer Volg op Instagram
Copyright 2022 - ZYN Blossom Feminine | Ontwikkeld doorBlossom Thema's. Mogelijk gemaakt door WordPress.